Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 15 чоловік

#stop_sexting

Дата: 29 березня 2024 о 07:05, Оновлено 13 червня 2024 о 08:59

  Тема “Не можна ділитися та дивитися оголені фото та відео” 

  1. Інформація на сайт школи

  2. Матеріал для соцмереж школи

  3. Відео в чат дітей

  4. Картинка в чат батьків (інфографіка)

  5. Постер для школи (в електронному форматі)

 

1.Інформація на сайт школи

Новий звіт британської організації Internet Watch Foundation повідомляє, що 92% матеріалів про сексуальне насильство над дітьми, який минулого року видалили з просторів інтернету, було зроблено самими дітьми. У деяких випадках злочинці шантажують дітей, обманюють або вимагають створювати та розповсюджувати сексуальні зображення або відео самих себе. Іноді діти ведуть пряму трансляцію або спілкуються по відеозв’язку й можуть не знати, що їх записують. Дітей не можна звинувачувати, коли їх обманом змусили зафіксувати власне насильство, адже вони не знають, що новий “друг” насправді є дорослим злочинцем і таємно робить запис.

На таких зображеннях і відео здебільшого зображені дівчата, віком від 11 до 13 років, у їхніх спальнях чи ванних кімнатах вдома. Під час карантину в усьому світі та з початком повномасштабного вторгнення в Україні кількість таких зображень значно зросла.

Чому діти діляться оголеними фото та відео?

Під час одного з опитувань у Британії з’ясувалось, що основні причини: дослідження власної сексуальності, спосіб налагодження відносин з хлопцем/дівчиною та встановлення довіри з кимось. Поки такий контент поширюється за згодою, є довіра та повага, діти не бачать у цьому проблем. Секстинг "нормалізується" дорослими людьми у стосунках, і часто дорослі не бачать у цьому нічого поганого, тому не завжди готові казати дітям про те, що секстинг має негативні наслідки.

Але стосунки між молодими людьми можуть зіпсуватися і хтось може захотіти помститися, або ж поділитися таким контентом з друзями, щоб похизуватися, а ті своєю чергою поширять фото у класі. То ж, чи є таке поширення контенту законним? Ні. 

Чи є законним перегляд та поширення такого контенту?

Перегляд, придбання, зберігання, переміщення, розповсюдження є забороненим, як і виготовлення та збут. Ці дії, згідно з Кримінальним кодексом України, Стаття 301-1, караються законом  у виді позбавлення волі від 8 до 12 років для людей, віком від 16 років.

До осіб від 11 до 16 років застосовуються примусові заходи виховного характеру, відповідно до статті 498 Кримінально-процесуального кодексу України. Разом із тим батьки такої дитини нестимуть адміністративну та цивільну відповідальність, зокрема у порядку відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Саме тому важливо розмовляти з дітьми на тему онлайн-ризиків, пояснювати, що не тільки створення контенту, ай перегляд та поширення його караються законом. Нагадайте, як діяти в таких ситуаціях і куди звертатися за допомогою. 

Куди звертатися за допомогою:

  • Зупинити поширення та видалити онлайн фото та відео допоможе сервіс Take It Down, який запустили в Україні за підтримки телеком-оператора «Датагруп»: https://stop-sexting.in.ua/adult/zupynyty-poshyrennia/ 

  • Інтернет-портал повідомлень Internet Watch Foundation допоможе видалити такий контент в інтернеті: https://stop-sexting.in.ua/adult/povidomyty/ 

  • Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) для дітей та дорослих – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.

  • Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/ та в Телеграм

  • Діти та батьки можуть звернутися на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації ГО “ЛаСтрада” 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

  • Діти можуть звернутися за психологічною консультацією у форматі “рівний-рівному” від ГО “Teenergizer”.

 

2.Матеріал для соцмереж школи

Майже 40% опитаних, що ділилися відвертими зображеннями (нюдсами) у неповнолітньому віці, повідомили, що їхні матеріали було використано неправомірно. Одержувач поділився ним з третіми особами або погрожував опублікувати в інтернеті, згідно з дослідженням.

Чому ділитися відвертим контентом може бути небезпечним для дітей? 

1. Це незаконно: виготовлення, збут, перегляд, придбання, зберігання, переміщення, розповсюдження є забороненим. Ці дії, згідно з Кримінальним кодексом України, Стаття 301-1, караються законом  у виді позбавлення волі від 8 до 12 років для людей, віком від 16 років. До осіб від 11 до 16 років застосовуються примусові заходи виховного характеру, відповідно до статті 498 Кримінально-процесуального кодексу України. 

2.Завжди є потенційний ризик, що ці фотографії можуть завдати репутаційної шкоди зараз або в майбутньому. 

3. Це може призвести до кібербулінгу та булінгу.

4.Такі події негативно впливають на психологічний стан дитини, адже видалити контент з інтернету майже неможливо.

Батькам та освітянам варто бути підтримкою, навчати дітей на тему онлайн-ризиків, пояснювати, що такі дії караються законом. Важливо нагадувати дітям, як діяти в таких ситуаціях і куди звертатися за допомогою, наприклад, на консультаційну лінію 1545 (далі обрати “3”) – безплатно та анонімно, цілодобово або до психолога на сайті https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/ та в Телеграм https://t.me/stop_sexting  .

#stop_sexтинг #не_ведись

3.Відео в чат дітей

Завантажити: Відео в чат дітей 3.mp4  

 

4.Картинка в чат батьків (інфографіка)

Завантажити 1: 2. Постер для соцмереж #stop_sexтинг 3.1.png

Завантажити 2: 3. Постер для соцмереж #stop_sexтинг 3.2.png

 

5.Постер для школи (в електронному форматі)

Завантажити: 1.Електронний постер #stop_sexтинг 3.pdf

Тема "Вимагати нюдси - злочин"
З появою смартфона з камерою майже у кожного, у суспільстві з'явився і новий термін “секстинг”. Секстинг - це обмін власними інтимними фото чи відео (нюдсами). У дітей є також смартфони, а отже, вони можуть робити та надсилати нюдсі. І згідно зі статистикою в Україні, 8% (майже 400 дітей з 4700) дітей просили надіслати фото чи відео їхнього огленого тіла та 2% (100 дітей) надіслали такі матеріали.
Все частіше стаються в режимі, коли діти вимагають інтимні фото та відео (нюдси) в інших дітей, чи змушують його виробляти та надсилати. Найважливіше, чого варто навчати дітей - це те, що вимагати оголені фото та відео (нюдси) - це злочин. Нікому не можна вимагати такий контент, не можна просити інших дітей надсилати такий контент, крім того, дітям не можна робити і надсилати такі фото та відео. Важливо відзначити, що дитина завжди є жертвою, коли її вимагають надіслати такий контент і особа, яка запитує про такий контент, завжди буде нести відповідальність за вимагання контенту у дитини. 
Усі ці інші дії здійснюються відповідно до Кримінального кодексу України, стаття 301-1 - це забезпечення доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чисельного переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження. За такі дії передбачено покарання у вигляді оформлення волі від 8 до 12 років.
Кримінальна відповідальність за даним видом злочинів несуть відповідно до ч. 1 ст. 1 ст. 22 Кримінального кодексу України, всіма якими до моменту вчинення кримінального правопорушення виповнилося 16 років. 
Водночас особою віком від 11 до 16 років у разі порушення кримінального правопорушення (виготовлення зокрема та розширення оголених фото та відео, на яких зображена сама дитина або інша дитина, примусу чи прохання, або вимагання в іншій дитині таких матеріалів) будуть використані примусові заходи виховного характеру, відповідно до статті 498 Кримінально-процесуального кодексу України.
У випадку, коли дитина молодше 16 років вчинила кримінальне правопорушення, її батьки будуть нести адміністративну відповідальність, а також можуть нести цивільну відповідальність, зокрема в порядку відшкодування моральної та матеріальної шкоди.
За додатковими порадами діти та дорослі завжди можуть звертатися на консультаційну лінію 1545 (обрати далі “3”) – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово. А також за консультацією до психолога: https://stop-sexting.in.ua/ adult/psykholoh/ 
Що робити дитині, якщо хтось їй надіслав небажаний оголені фото або відео (нюдсі)?
Якщо хтось без згоди дитина надсилає матеріали її інтимного характеру - це можна розцінювати як сексуальне насильство (розбещення). Саме тому важливо навчити дітей правильному алгоритму дії: 
Варіант 1: Дітині варто написати співрозмовнику, що таке повідомлення не є нормальним - “це не окей”.
Якщо дитина особисто знає відправника, то варто почати з розмови.Також дитині краще видалити з листування фото чи відео та пояснити, що такий контент їй неприємний і його надсилання є протизаконним. Якщо діалог набиратиме негативних обертів - краще блокувати співрозмовника. 
Варіант 2: Дитині варто отримати по допомогу.
Якщо контент наділа незнайома людина - дитина краще зв'яжеться з дорослими, яким вона довіряє, по допомогу. Дитина не має вирішувати самостійно. 
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.