Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 14 common:people_all_forms

#stop_sexting

Date: 29 березня о 07:05, Refreshed 29 березня о 07:05

Тема "Вимагати нюдси - злочин"
З появою смартфона з камерою майже у кожного, у суспільстві з'явився і новий термін “секстинг”. Секстинг - це обмін власними інтимними фото чи відео (нюдсами). У дітей є також смартфони, а отже, вони можуть робити та надсилати нюдсі. І згідно зі статистикою в Україні, 8% (майже 400 дітей з 4700) дітей просили надіслати фото чи відео їхнього огленого тіла та 2% (100 дітей) надіслали такі матеріали.
Все частіше стаються в режимі, коли діти вимагають інтимні фото та відео (нюдси) в інших дітей, чи змушують його виробляти та надсилати. Найважливіше, чого варто навчати дітей - це те, що вимагати оголені фото та відео (нюдси) - це злочин. Нікому не можна вимагати такий контент, не можна просити інших дітей надсилати такий контент, крім того, дітям не можна робити і надсилати такі фото та відео. Важливо відзначити, що дитина завжди є жертвою, коли її вимагають надіслати такий контент і особа, яка запитує про такий контент, завжди буде нести відповідальність за вимагання контенту у дитини. 
Усі ці інші дії здійснюються відповідно до Кримінального кодексу України, стаття 301-1 - це забезпечення доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чисельного переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження. За такі дії передбачено покарання у вигляді оформлення волі від 8 до 12 років.
Кримінальна відповідальність за даним видом злочинів несуть відповідно до ч. 1 ст. 1 ст. 22 Кримінального кодексу України, всіма якими до моменту вчинення кримінального правопорушення виповнилося 16 років. 
Водночас особою віком від 11 до 16 років у разі порушення кримінального правопорушення (виготовлення зокрема та розширення оголених фото та відео, на яких зображена сама дитина або інша дитина, примусу чи прохання, або вимагання в іншій дитині таких матеріалів) будуть використані примусові заходи виховного характеру, відповідно до статті 498 Кримінально-процесуального кодексу України.
У випадку, коли дитина молодше 16 років вчинила кримінальне правопорушення, її батьки будуть нести адміністративну відповідальність, а також можуть нести цивільну відповідальність, зокрема в порядку відшкодування моральної та матеріальної шкоди.
За додатковими порадами діти та дорослі завжди можуть звертатися на консультаційну лінію 1545 (обрати далі “3”) – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово. А також за консультацією до психолога: https://stop-sexting.in.ua/ adult/psykholoh/ 
Що робити дитині, якщо хтось їй надіслав небажаний оголені фото або відео (нюдсі)?
Якщо хтось без згоди дитина надсилає матеріали її інтимного характеру - це можна розцінювати як сексуальне насильство (розбещення). Саме тому важливо навчити дітей правильному алгоритму дії: 
Варіант 1: Дітині варто написати співрозмовнику, що таке повідомлення не є нормальним - “це не окей”.
Якщо дитина особисто знає відправника, то варто почати з розмови.Також дитині краще видалити з листування фото чи відео та пояснити, що такий контент їй неприємний і його надсилання є протизаконним. Якщо діалог набиратиме негативних обертів - краще блокувати співрозмовника. 
Варіант 2: Дитині варто отримати по допомогу.
Якщо контент наділа незнайома людина - дитина краще зв'яжеться з дорослими, яким вона довіряє, по допомогу. Дитина не має вирішувати самостійно. 
Comments:
Only authorized users can leave comments.