Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 15 чоловік

Новини

Міністерство освіти і науки України (далі – МОН) систематично впроваджує рішення, що дозволяють зберігати сталий зв’язок українських дітей, які тимчасово перебувають за кордоном, із українською системою освіти.
У межах цього підходу МОН опрацьовано різні сценарії щодо можливостей поєднання української освіти та освіти країни перебування українських дітей. Особливу увагу приділено розвитку українознавчого компоненту – скороченої освітньої програми, що дозволяє зменшити навантаження на дитину та водночас підтримати вивчення ключових українських навчальних предметів.

Набули чинності зміни до статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» № 2899-IV. Норми Закону спрямовані на зменшення привабливості тютюнових виробів, захист від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання в публічних приміщеннях тощо.
Адміністрація Адріанівської гімназії нагадує учасникам освітнього поцесу, де заборонено палити.

З початку 2025 року в Україні зросла кількість випадків, коли дітей залучають до протиправної діяльності через Інтернет – зокрема, з боку російських спецслужб.
Зважаючи на це, Громадська організація «Dignity Online» пропонує проведення занять на тему протидії вербуванню дітей та молоді через Інтернет.

Коли діти онлайн: що мають знати дорослі у 2025 році
Мінцифра разом із партнерами системно розвиває інструменти, що допомагають
дітям, батькам, вчителям і громадам орієнтуватися в цифровому середовищі та
захищатися від онлайн-загроз. Один із ключових таких інструментів —
національна платформа Дія.Освіта.
Що вже працює
На платформі Дія.Освіта доступні практичні та безоплатні матеріали, створені
спеціально для безпечного цифрового середовища:
● Серіали та симулятори з онлайн-безпеки для дітей, підлітків і батьків —
моделюють ситуації з онлайн-шахрайством, шантажем, булінгом, щоб
користувачі тренувалися обирати найбезпечніший сценарій.
● Гайди з протидії сексуальному насильству в інтернеті, з безпечного
споживання воєнного контенту та онлайн-безпеки — короткі покрокові
інструкції, як діяти, як допомогти дитині та куди звертатися.
● Інструкція, як повідомити про сексуалізований контент із дітьми в
інтернеті — через портал StopCrime.

Державні символи України – це офіційні символи, що втілюють національні ідеї та суверенітет держави. До них належать: Державний Прапор України, Державний Герб України (Тризуб) та Державний Гімн України.
***Державний Прапор України:
Являє собою двокольорове полотнище з двох рівновеликих горизонтальних смуг: синьої зверху та жовтої знизу.
***Державний Герб України (Тризуб):
Золотий тризуб на синьому щиті. Він є символом історичної спадкоємності та волі українського народу.
***Державний Гімн України:
Музичний твір "Ще не вмерла України", слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького, є символом єдності та боротьби за незалежність.
Ці символи закріплені в Конституції України та мають загальнообов'язковий характер. Вони відіграють важливу роль у формуванні національної ідентичності, вихованні патріотизму та згуртованості українського народу.

51 годину після вступу на посаду Президента України, після перемоги на президентських виборах в Україні 1994 року, Леонід Кучма створив Конституційну комісію, яка привела до ухвалення Конституції України у 1996 році. (На той час в Україні діяла Конституція Української Радянської Соціалістичної Республіки 1978 року.) Конституцію було ухвалено Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року після того, як депутати працювали над проєктом цілий день і всю ніч, залишаючись у сесійній залі без перерв. 315 народних депутатів, за необхідних 300, проголосували за ухвалення Основного Закону. День Конституції став державним святом в Україні, оскільки його заснування було закріплено в самій конституції (це єдине державне свято, яке згадується в конституції).

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Війна росії проти України триває вже понад 10 років. Окупанти прийшли, несучи смерть і насильство, у тому числі й сексуальне. З 2014 року страждають жінки, чоловіки, діти – всі без винятку, хто опинився у зоні конфлікту – громадяни будь-якого віку та статі.

Щорічно 19 червня відзначається Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту. Його мета привернути увагу до проблеми сексуальних злочинів, а головне – ефективно реагувати та попереджувати сексуальне насильство.

Дата Міжнародного дня боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту була обрана на честь ухвалення 19 червня 2008 року резолюції Ради Безпеки, в якій засудили сексуальне насильство як тактику ведення війни для залякування, помсти за позицію та погляди.

Сонячні дні не налаштовують на песимістичний лад, але саме в цю пору, виникає загроза підхопити гострі кишкові інфекції: гастроентероколіти, дизентерію, сальмонельоз.

Ці хвороби виникають внаслідок потрапляння в організм мікробів із забрудненими харчовими продуктами, водою і через брудні руки. З настанням теплого періоду з’явились всі умови для швидкого псування харчових продуктів і підвищення активності хвороботворних мікроорганізмів, які викликають гострі кишкові захворювання. Для запобігання захворюванню на кишкові інфекції необхідно дотримуватись низки правил:

- дотримуватись правил особистої гігієни, у тому числі ретельно мити руки перед приготуванням і прийомом їжі, після відвідування туалету, місць загального користування;

- не купувати харчові продукти в місцях несанкціонованої торгівлі: стихійних ринках, проїжджих частинах вулиць тощо;

- не вживати продукти з вичерпаним терміном придатності;

- зберігати харчові продукти, особливо ті, що швидко псуються, в холодильнику;

- для пиття, приготування їжі, миття посуду використовувати тільки доброякісну воду з централізованих джерел водопостачання, кип’ячену або бутильовану;

- овочі та фрукти потрібно ретельно мити в проточній воді, не використовувати для цих цілей воду з відкритих водоймищ;

- використовувати окремий інвентар (ножі, дошки тощо) для розробки сирих та готових продуктів;

- проводити боротьбу з мухами, не допускати їх присутності в приміщеннях, де знаходяться харчові продукти та столовий посуд;

- не допускати осіб з розладами шлунково-кишкового тракту до роботи з харчовими продуктами.

Пам’ятайте, що дотримання вказаних вимог убереже вас від захворювання.

Але, якщо ви все ж захворіли на гострі кишкові інфекції, необхідно негайно звернутись до лікаря. Тільки лікар може поставити правильний діагноз та призначити ефективне лікування і дієту.

23 травня із працівниками Адріанівської гімназії проведено тренінг "Безбар'єрність - це бачити людей» з використанням презентації.
Бар’єри — це ті перепони, які заважають різним людям отримати доступ до можливостей, і через це не дають їм повністю реалізувати свій потенціал. Дуже часто бар’єри створюють самі люди внаслідок незнання, стереотипів та упереджень. Через це виникає неправильний та незручний дизайн, дискримінаційні процедури і негативне ставлення.

19 травня у рамках проведення Національного тижня безбар’єрності в закладі було проведено «Єдиний урок безбар’єрності».
Метою заходу стало формування у здобувачів освіти розуміння важливості створення безбар’єрного середовища та усвідомлення ролі кожного у побудові інклюзивного суспільства.
Під час зустрічі учні ознайомилися з поняттям безбар’єрності, її значенням у сучасному світі, а також обговорили практичні шляхи забезпечення доступності освітнього простору для всіх учасників освітнього процесу. Особливий акцент було зроблено на формуванні толерантного ставлення до осіб з інвалідністю, розвитку емпатії, поваги до різноманітності та розуміння важливості рівного доступу до можливостей у всіх сферах життя. Учні 1-9 класів переглянули відеофільм на тему «Що таке безбарʼєрність» та мультфільм про довідник безбар'єрності.
«Єдиний урок безбар’єрності» сприяв підвищенню рівня обізнаності молоді з питань інклюзії та прав людини, а також розвитку громадянської свідомості. Проведення таких заходів є важливим кроком до створення суспільства, в якому кожен має змогу реалізувати свій потенціал без перешкод.

Шановні діти та батьки, запрошуємо вас відвідати сайт комунікаційної кампанія «Ти як?» — з аптечкою самодопомоги, новими навичками у новій реальності, для дітей та дорослих.

Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.

День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.
Указом президента України Леоніда Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року День пам'яті жертв голодоморів, який відзначався кожної четвертої суботи листопада перейменовувався на «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій».
З метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Рішенням Михайло-Лукашівської сільської ради №2 від 13.05.2025 року Адріанівську Гімназію реорганізовано шляхом приєднання до Михайло-Лукашівського ліцею Михайло-Лукашівської сільської ради Запорізького району Запорізької області.

Хто має право вступати на навчання до ліцеїв МВС в Україні ?

Відповідно до Правил відбору та прийому на навчання до ліцею безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 24.05.2024 № 335, зареєстрованих Міністерством юстиції України 29 травня 2024 року за № 793/42138, право на вступ до таких ліцеїв мають здобувачі освіти, які завершили здобуття базової середньої освіти у рік вступу та є придатними за станом здоров’я, з числа дітей:
1) військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу служби цивільного захисту, інших працівників органів сектору безпеки і оборони, які загинули (померли) чи зникли безвісти під час участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримуванні збройної агресії Російської Федерації проти України;
2) військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу служби цивільного захисту, інших працівників органів сектору безпеки і оборони (у тому числі звільнених з військової служби, служби цивільного захисту, служби в поліції), які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва) під час виконання службових обов’язків, пов’язаних із їх безпосередньою участю в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримуванні збройної агресії Російської Федерації проти України;
3) військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу служби цивільного захисту, інших працівників органів сектору безпеки і оборони, які беруть безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації проти України;
4) військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу служби цивільного захисту, інших працівників органів сектору безпеки і оборони (у тому числі звільнених з військової служби, служби цивільного захисту, служби в поліції), які брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, учасників бойових дій органів сектору безпеки і оборони;
5) військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу служби цивільного захисту, інших працівників органів сектору безпеки і оборони (у тому числі звільнених з військової служби, служби цивільного захисту, служби в поліції).

У період з 19 по 25 травня 2025 року.
Вперше в Україні, з 19 травня Міністерством культури і стратегічних комунікацій спільно з Мінрозвитку і Радницею уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності на виконання заходу 14 завдання 23 плану заходів на 2025-2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року заплановане проведення Національного тижня безбарʼєрності.

Мета: Сприяти формуванню в українському суспільстві культури безбар’єрності через підвищення обізнаності, мотивацію до змін та популяризацію позитивних прикладів рівності можливостей для всіх суспільних груп.

Хештег для використання:
#тиждень_безбарєрності

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років. Цей день встановлено Законом України у 2023 році на знак солідарності з Європою в пам’ятанні про ту страшну трагедію в історії людства.

День пам’яті та перемоги — це нагадування, що Друга світова війна розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в срср, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам.

З моменту підписання Пакту Молотова — Ріббентропа обидва тоталітарні режими чинили численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого чимало народів Європи зазнали величезних втрат. Лише напад Гітлера на срср змусив сталіна перетворитися із союзника на ворога Німеччини й допоміг уникнути справедливого покарання за розв’язання війни та скоєні злочини.

Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини, попри відсутність власної держави. Мільйони вихідців з України чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Територія України була головним театром воєнних дій не тільки радянсько-німецького фронту, а й усіх фронтів Другої світової. З 22 червня 1941 до 28 жовтня 1944 року тут практично ніколи не наставало затишшя. З цих сорока місяців 35 припали на активні бойові дії. Загалом на українській землі зосереджувалася половина всіх радянських сил та від 56 до 76% дивізій вермахту, причому 60,6% сухопутних сил Німеччини було розгромлено саме в Україні.

Однак, перемога над нацизмом стала результатом титанічних зусиль десятків держав і сотень народів. Вона була здобута внаслідок неймовірної концентрації сил, взаємодопомоги, консолідації, мобілізації й солідарності народів, а також повного переоблаштування економічного, політичного і соціального життя в інтересах боротьби зі злом.

8 травня - День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 рр. Напередодні історичної дати учитель історії Ясинська Ірина знайомить вихованців гімназії зі сторінками історії боротьби жителів рідного краю за волю та незалежність Батьківщини. Онлайн екскурсія експозицією шкільного музею "Друга світова війна".

Що таке втягнення у протиправну діяльність?

Це використання неповнолітніх або молоді з метою залучення їх до незаконної діяльності, яка може завдати шкоди їхньому життю, здоров’ю чи репутації. Такі дії часто маскуються під "легкий заробіток", "допомогу друзям" або "цікаві пригоди". Також спостерігаються непоодинокі факти причетності громадян України віком від 14-21 років до протиправної діяльності, що шкодить національним інтересам та державній безпеці України.