Новини
21 листопада 2024 року Україна відзначатиме 11 річницю Дня Гідності та Свободи.
Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.
Цей день установлено з метою донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Український інститут національної пам’яті та Національний музей Революції Гідності спільно з партнерами підготував програму, яка включає інформаційні, освітні та виставкові заходи.
24 лютого 2022 року назавжди увійде в нашу історію. У цей день більшість українців прокинулася раніше, ніж завжди. Причиною раннього пробудження стала страшна новина – почалася війна…За кілька хвилин російські ракети атакували українські аеродроми та військові об’єкти по всій Україні. Почалося відкрите збройне вторгнення росії із території Білорусі та тимчасово окупованого Криму. Мільйони громадян країни піднялися на захист своєї Батьківщини. Розпочалася нова сторінка історії, яка триває більше двох років.
19 листопада 2024 року - день, коли ми відзначаємо 1000 днів повномасштабного вторгнення,
1000 днів запеклої боротьби за нашу свободу, нашу землю, наше право на існування.
Героїзму українського народу у боротьбі з російськими військами було присвячено виховну годину у 8 класі « Тисяча днів незламності», яка відбулася 18 листопада 2024 року.
Це 1000 днів болю і втрат, але водночас – 1000 днів незламності, мужності та єдності.
В 2023 році Український музей сучасного мистецтва, що заснований ГО «Музей сучасного мистецтва України» створили виставку «Ти як?» в Українському домі, на якій представили більше 500 робіт 100 різних художників. Таким чином вони намагались зафіксувати найбільш важливий рік в українській історії — з лютого 2022 до весни 2023 року. Ми вирішили зберегти цей болючий епізод назавжди, зробивши 3D-тур виставкою.
Кожна робота виставки відображає певний етап 2022-2023 року. Перші два поверхи представляють роботи, які були створені навесні 2023 року, третій — літо 2022, четвертий — холодна весна 2022 року. Пʼятий поверх представляв найменше робіт — не випадково. Він позначений як точка мовчання, це перші два тижні широкомасштабної війни.
Виставка складається з зовсім різного досвіду: вражень, надій, несподіванок, прозрінь, почуттів та мрій. Також в проєкті представлені роботи нейронетипових художників. Таким чином куратори намагались передати необхідність усвідомлення, наскільки ми є різними і як важливо чути одне одного. Тільки так ми зможемо подолати посттравматичні речі, які відбулись та відбуватимуться з нами.
«Ти як?» — питання, яке після 24 лютого 2022 року мільйони разів ставили одне одному українці. І іноді отримували на нього жахливу відповідь.
Документальний фільм, знятий очевидцями окупації та повномасштабного вторгнення.
Документальний фільм про початок повномасштабного вторгнення від Алана Бадоєва.
«Довга доба» — це хроніка перших днів повномасштабного вторгнення. Для його створення було використано історії 12 000 українців: кожен кадр знятий на їхні гаджети.
Дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) є однією з головних причин смертності та травматизму в усьому світі. Щороку тисячі людей отримують серйозні травми в результаті аварій, і багато з них залишаються інвалідами на все життя.
Із метою зниження рівня смертності та травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод, зменшення ступеня тяжкості наслідків ДТП для учасників дорожнього руху, зменшення соціально-економічних втрат від дорожньо-транспортного травматизму, впровадження ефективної системи управління безпекою дорожнього руху Кабінет Міністрів України схвалив нову Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року. Таким чином Україна долучається до реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 рр.
Одним із пунктів Cтратегія передбачає впровадження довготривалої масштабної кампанії, покликаної суттєво змінити рівень ставлення суспільства до безпеки руху. Саме тому. відповідно до Листа МОН від 06.11.2024 р. №1/20700-24 "Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху", у 8 класі з 11 по 17 листопада було проведено бесіди, вікторину «Правила дорожнього руху: пішоходи та пасажири».
15 листопада 2024 року під час тренінгу «Безпечна дорога додому» діти проаналізували ризики, які підстерігають їх у повсякденному житті, створили пам’ятку безпечної поведінки...
Читання відіграє значну роль у житті людини. Воно сприяє збільшенню обсягу словникового запасу людини, допомагає розслабитись та відпочити від повсякденних справ та клопотів. Читання пронизує всі аспекти людського життя та є підґрунтям освітньої, пізнавальної, інформаційної й професійної діяльності. Стрімке зростання обсягу інформації, яку потрібно засвоїти, потребує підвищення темпу читання, якості та швидкості розуміння прочитаного.
Метою цьогорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек було спрямовання заходів на зростання престижності читання як культурної цінності. Протягом жовтня у гімназії було проведено години мужності, годиии спілкування, літературні ігри, читацький марафон, читацька мандрівка. Не секрет, що діти звертають увагу на нові книги, які гарно ілюстровані, ще зберегли аромат типографської фарби. Протягом місячника було оголошено акцію «Подаруй бібліотеці книгу!», тривалість якої продовжено до 25 грудня 2024 року. Читати далі...
Пожежник Сем та його вірна команда, серед яких Пенні Морріс, Елвіс Крідлінгтон та дільничний офіцер Стіл, стають героями міста, адже вони вправно та відважно реагують на кожну кризову ситуацію. Вони працюють разом, щоб врятувати мешканців, які опинилися у скрутному становищі через повінь, загасити пожежі, спричинені ударами блискавки, та забезпечити безпеку кожного в Понтіпанді.
Посеред хаосу сяють лідерські якості пожежника Сема, який стає символом надії та заспокоєння для громади. Протягом усієї історії персонаж пожежника Сема втілює цінності хоробрості, чесності та співчуття. Зіткнувшись із викликами, які приніс шторм, він також дає важливі уроки про безпеку, готовність і турботу один про одного.
Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус.У близько 0,5% випадків поліовірус переміщується з кишківника і вражає центральну нервову систему, що призводить до розвитку в’ялого паралічу, часто невиліковного.
Запрошуємо відвідати інтерактивний сайт «Мова – ДНК нації» – це:
- освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови;
- спроба трьох небайдужих людей поділитися закоханістю в рідну мову;
- мрія про те, що колись в Україні буде модно знати декілька мов, а говорити українською.
25 жовтня 2024 року школярі 1- 4 класів нашої гімназії здійснили читацьку мандрівку, головною темою якої стала українська народна казка. На станції «Загублених речей» діти визначили, хто із героїв загубив частину свого одягу, на «Детективній» - провели справжнє розслідування і встановили казкового героя за його зверненням до них, виконали руханку під пісню «А ми любимо читати» ( автори М.Ясакова, О.Янушкевич).
А найбільше всім сподобалося на «Театральній станції», де присутні змогли взяти участь у веселих перегонах та в інсценізації казки «Курочка ряба».
Потрапивши на «Транспортну станцію», діти змогли переміститися до бібліотеки, ознайомитися з виставкою казок та зробити пам’ятне фото.
Задоволення від прочитаної книги аналогічне смаколикам, тому на закінчення свята всі отримали солодкий подарунок. Читати далі...
Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером.
Дорогі учні, нагадуємо вам про необхідність дотримання правил техніки безпеки та поведінки аби уникнути травмування!
Шановні батьки, з вашими дітьми перед виходом на канікули було проведено бесіду щодо попередження усіх видів дитячого травматизму під час канікул. Прохання проводити такі бесіди вдома та радити дітям дотримуватися правил поведінки для збереження їх життя та здоров'я. Закликаємо учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ПІД ЧАС ОСІННІХ КАНІКУЛ:
1. Необхідно бути обережним, уважним на вулиці, при переході дороги; дотримуватися правил дорожнього руху.
2. Дотримуватися правил техніки безпеки при прогулянках в лісі, на річці.
2.1. Забороняється розпалювати багаття.
2.2. Не купатися в ставках холодну пору року.
2.3. Бути обережними та не відвідувати лісосмуги та лісові масиви.
2.4. Забороняється вживати в їжу малознайомі і незнайомі ягоди. Не вживати грибів.
3. Необхідно дбати про своє здоров'я; проводити профілактичні заходи проти грипу і застуди.
4. Бути обережним при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні електричних пристроїв: телефона, телевізора, праски, чайника і т.д.
5. Дотримуватися техніки безпеки при користуванні газовими приладами.
6. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп'ютері.
7. Дотримуватися техніки безпеки при роботі з колючими, ріжучими інструментами.
8. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.
9. Забороняється перебувати на вулиці без супроводу дорослих, особливо у темний час доби (після 21.00)
18 жовтня 2024 року, у Європейський день боротьби з торгівлею людьми, у 8 класі Московської гімназії відбувся тренінг «Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми». Протягом тренінгу школярі дізналися ознаки, причини, форми цього явища та склали алгоритм, як не стати жертвою торгівлі людьми.Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром».
Торгівля людьми означає здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування або одержання людей шляхом погрози силою, її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, вразливістю положення або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод, для отримання згоди особи, що контролює іншу особу. Читати далі...
Книги, як і люди, мають свій день народження. Довголіття твору залежить від його читачів. Кожна книга має свій характер, свою долю, свою історію. Одні з них читають і перечитують, ними захоплюються, з них черпають натхнення, вчаться життєвої мудрості. Гарні книги ніколи не старіють, їм дана вічна моло дість та оновлення у часі.
Якщо ви любите читати і робите це із задоволенням, то почесне місце у вашій бібліотеці займають українські автори. Найкращі українські книги – це як класика, так і сучасна література.Запрошуємо відвідати віртуальну книжкову виставку ""Її велич українська книга"
Особи, які зіткнулися з домашнім насильством, завжди можуть звернутися за допомогою.
Але як діяти в ситуації, якщо людина не може вголос сказати, що вона у біді і їй потрібна допомога, тому що її контролює кривдник і будь-які “крок вліво, крок вправо” можуть спровокувати конфлікт з тяжкими наслідками? В цьому випадку звернення на гарячу лінію чи навіть до поліції не є варіантом. В цій статті ви дізнаєтеся про невербальний спосіб покликати на допомогу.
Торгівля людьми – це сучасна форма рабства, яка включає вербування, транспортування, передачу, приховування або приймання людей з метою експлуатації. В умовах конфлікту ризики потрапити в таку ситуацію значно зростають.
Якщо ви або ваші близькі та знайомі постраждали від торгівлі людьми звертайтесь:
1547 – Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
527 – Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми;
112 – Служба екстреної допомоги в ЄС;
102 – Поліція.
Радіаційна та хімічна загрози – це загрози техногенного характеру, які можуть виникнути внаслідок ядерного удару або аварій (внаслідок обстрілів та ракетних ударів) на підприємствах, зокрема АЕС, транспорті. Вони супроводжуються викидом (виливом) до атмосфери і на прилеглу територію небезпечних речовин. У разі радіаційної – це радіонукліди. У разі хімічної загрози – такі речовини, як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид тощо. Це становить серйозну небезпеку для населення, адже заражене повітря вражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.
На виконання Указу Президента України від 07.06.2021 №228, доручення Кабінету Міністрів України від 18.06.2021 № 28726/1/1-21 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» у Московській гімназії Михайло-Лукашівської СР Запорізького району Запорізької області проведено ряд заходів із дітьми
1 жовтня наш заклад приєднався до участі у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек
В Україні тисячі дітей зростають без сім‘ї та позбавлені батьківської турботи. Але для кожної дитини сім’я – це можливість зростати в любові та безпеці, відчувати турботу, долати разом труднощі. Сімейні форми виховання, усиновлення та послуга патронату можуть дати дітям стабільне майбутнє, а родинам — радість від турботи про інших.
На платформі dity.gov.ua («Україна для кожної дитини») ви зможете дізнатися все про сімейні форми виховання, усиновлення та послугу патронату. Цей ресурс створений, щоб підтримати тих, хто хоче запропонувати дитині свою родину. Там ви знайдете покрокові інструкції, поради фахівців і необхідну підтримку на кожному етапі.
Освітні ресурси для здобувачів освіти для подолання освітніх втрат
"Освітній Суп" (програма з подолання освітніх втрат від "Навчай для України") запрошує учнів закладу на безкоштовні заняття зі шкільних предметів.
«Освітній Суп» — це безкоштовні додаткові онлайн-заняття для дітей 5-11 класів від ГО «Навчай для України».
На програмі на дитину чекають цікаві заняття з вчителями-тьюторами з математики та/або української мови (можна обрати обидва предмети або один). Учасники потраплять у спільноту вмотивованих до навчання дітей та зможуть впливати на матеріал та теми, які вивчатимуть.
Навчання на програмі відбувається хвилями: одна хвиля передбачає 8 тижнів навчання із заняттями в онлайні двічі на тиждень по 45 хвилин.
Старт найближчої хвилі — 9.10 (дедлайн реєстрації — 29.09).
Умови для участі:
- дитина навчається у 5-11 класах;
- дитина проживає у Дніпропетровській, Запорізькій, Житомирській, Київській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Луганській чи Донецькій області (або ж маєте статус ВПО зі вказаних областей).
Зареєструватися на найближчу хвилю «Освітнього Супу» можна за посиланням: https://forms.gle/SXkEUiHnLFwBkxBo6
Проєкт реалізується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за фінансування Глобального партнерства заради освіти (GPE).